2021de kamuya 100 bin personel alinacak - 2021’de Kamuya 100 Bin Personel Alınacak

2021’de Kamuya 100 Bin Personel Alınacak

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan çıkan verilere göre 2021’de kamuya 100 bin personel alınacak. Bu bağlamda her kurum kendi ihtiyacına binaen alacağı memur ve sözleşmeli personel alımları için sınav takvimini açıklamaya başladı.

KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla her memur adayının gözü haber kanallarında takılı kaldı. Her gün açıklanması muhtemel memur ve sözleşmeli personel alım ilanlarına bakan adaylar aldıkları sonuçların işe yerleştirilmeleri konusunda yeterli olmasını umuyor.

Hangi Kurumlar Kaç Kişi Alacak

Bu yıl kamu kurum ve kuruluşlarına alınması planlanan personel alımı hakkında net bir rakam olmamakla beraber muhtemelen 100 bin civarında olması planlanıyor. İş Ve İşçi Bulma Kurumu ilan sayfasında “iş ilanı ver” sayfasından girişi yapılan ilanlar ararsında pek çok kamu kuruluşu bulunuyor.

MSB Uzman Yardımcısı Alacak

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre MSB Üniversitesine memur, Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı’na uzman yardımcısı alınacak. Yeni alınması planlanan personellerin Genelkurmay Başkanlığı Ankara Merkez Karargâhı’nda görevli olacağı ifade edildi.

MSB uzman yardımcılığı son başvuru tarihi 31 Ocak 2021 olarak açıklanırken https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden detaylara ulaşılabileceği belirtildi.

DHMİ 24 Personel Alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri tarafından açıklanan personel alımı ise şimdilik 24 adet olarak açıklandı. Bu personeller asistan statüsünde hava trafik kontrolörü olarak istihdam edilecek. Alımlar elbette sınavla olacak ve başvuru süresi 8-26 Şubat 2021 arasındaki tarihlerde kabul edilecek.

Adaylar sınava çağrılmayacak ancak aday listeleri ve sınav yerleri ile zamanı DHMİ resmi internet sitesinde duyurulacak. https://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvuru yapan adaylar www.dhmi.gov.tr  adresinden de takibini yapacaklar.

BTK 30 Aday Bilişim Uzmanı Yardımcısı Alıyor

2021’de kamuya 100 bin personel alınacak haberlerini doğrulayan memur alımı ilanları peşpeşe gelmeye devam ediyor. BTK merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere Resmi Gazete’de ilan verdi. Adaylar ilk olarak yazılı sınava ardından barajı geçenler mülakata alınacak. 10 Adet hukuk fakültesi mezunu, 5 adet siyasal Bilgiler, işletme ve iktisat fakültesi mezunu, 8 adet mühendislik fakültesi, mezunu, 4 adet bilgisayar mühendisliği mezunu ve 3 adet işletme mühendisliği mezunu personel alınacağını duyuran BTK, yazılı sınavı 27-28 Mart 2021 tarihi’nde Ankara ‘da yapmayı planlıyor.

2021’de Kamuya 100 Bin Personel Alınacak Duyurusunun Ardından CTE De 40 Öğretmen Alacak

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayına koyulan iş ilanına göre sözlü olarak yapılan sınavla 5 kadın 35 erkek öğretmen alınacak. Alınacak öğretmenlerin kadrosu 9. dereceden olacak. Toplamda 40 adet öğretmen alımı yapacak olan kurumda çalışmak isteyen öğretmen adayları 18 Ocak ile 29 Ocak arasında başvuruda bulunabilecek. Şahsen başvurular kabul edilemeyeceği gibi şahsen olan başvurular da kabul edilmeyecek.

2021’de kamuya 100 bin personel alınacak ve bununla ilgili haberlerin devamı da gelecek. Bu konuya ilişkin iş ilanları da Resmi Gazete kanalıyla kamuya duyurulacak. Adayların bu haberleri internetten ve TV den takip ederek başvuru tarihlerine ve şartlarına dikkatle uymaları gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı