Bim Market İş Başvurusu ve Çalışma Şartları

Bim Market iş başvurusu şartlarında lise mezunu olanlar hatta üniversite mezunları öncelik alıyor. Resimli başvurular ile birlikte 20-30 yaş arasında olan evli ve sorumluluk sahibi olanların başvuruları bekârların önüne geçiyor. Her iş yeri sahibi gibi Bim Market de yetiştirdiği elemanıyla uzun süre çalışmayı hedefliyor.

Çalışma şartlarına gelince Bim Market oldukça yoğun bir müşteri trafiğine sahip olduğundan çok hareketli bir çalışma temposu vardır. Bu tempoya dayanabilmek için tamamen sağlıklı ve genç olmak önemli bir etkendir.

Market çalışanları işe başlamadan önce eğitime alınmaktadır. Aldıkları eğitim; kasa kullanımı mağazaların hiyerarşik yapısı, ürün bilgisi ve müşteri ilişkileri konularını kapsamaktadır.

Hiyerarşik yapısı: personel- mağaza sorumlusu yardımcısı- mağaza sorumlusu olarak düzenlenmiştir.

Bim Market başvuru sırasında verilmekte olan bilgilendirmelerde, bu unvanlar alınan sorumlulukları belirlemek üzere verilmiştir. Yoksa mağazada ihtiyaç anında herkes her işi yapabilmektedir. Mağaza sorumlusu yer silebilirken personel kasaya bakabilir. İş yoğunluğuna göre yeri gelir mağaza sorumlusu yardımcısı raflara ürün yerleştirir. Bim Market için bu işler biraz daha az yapılmaktadır. Çoğu ürün gelen kolisinden çıkarılmadan satışa sunulur.

Bim Market Başvuru ve Maaşlar

Bim Market iş başvurusu konusunda İŞKUR’dan yardım almaktadır. İŞKUR aracılığı ile eleman alımı yapmakta olduğu için de ilk birkaç ay ücret asgari ücret olarak verilmektedir. Performansa göre pirim verilmesi Bim Market ücret politikasında en önemli unsurlardan birisidir. Çünkü alınan maaşın %30 una kadar pirim alınabilmesi mümkündür. Marketin bulunduğu lokasyondaki müşteri trafiğine göre alınabilen pirim oranı değişebilir.

Bim Market, mağazalardaki trafiğin yükünü verdiği bu ek prim oranlarıyla telafi etme yoluna gitse de en fazla eleman sirkülasyonu bu market grubunda meydana gelmektedir. Çünkü Türkiye’de iş yoğunluğunun en fazla olduğu discount market budur. Ancak maaş konusunda en dakik ve kuruşu kuruşuna ödenmesi konusunda en fazla güvenilecek olan kurumlardan biridir.

Bim Market Part Time Eleman Alımı

Bim Market part time eleman alımı yapmaktadır. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen part time çalışma şekli, aralıklı zamanlarda çalışma şeklinin genel adıdır. Full time çalışma şeklinde daha uzun ve stabil saatlerde mesailer varken part time çalışma şekli daha az ve değişken mesailer bulunur.

Mağazanın yoğun olduğu zamanlara göre çalışma yapabilecek olanlar, part time eleman olarak işe kabul edilebilirler. Bunun için Bim Market başvuru formuna işe başvuran ve part time çalışmak isteyen aday, müsait olabildiği zamanları ayrıntılı olarak belirtmelidir.

Bim market iş başvurusu linki : https://www.bim.com.tr/Categories/676/hizli-basvuru.aspx

Genel