ElemanBuldum.com
💼
Ekim 2026 Raporu

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi
Maaş Analizi

Türkiye genelinde 597 katılımcı verisi ve güncel iş ilanı analizleriyle hazırlanan detaylı maaş rehberi.

En Düşük Maaş

31.338 TL

Türkiye Ortalama Maaşı

40.008 TL

En Yüksek Maaş

52.611 TL

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Türkiye genelinde Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaşları; ortalama 40.008 TL, en düşük 31.338 TL ve en yüksek 52.611 TL arasındadır.

Veriler 597 kişi ve güncel ilanların analiziyle Ekim 2026 tarihinde güncellenmiştir.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaşı, iş arayanların özgeçmişlerindeki paylaştığı maaş bilgileri, işverenlerin iş ilanlarında belirttikleri maaş tutarlarına göre hesaplanarak yayımlanmaktadır.

Ekim 2026 verilerine göre bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi ortalama aylık 40.008 TL maaş kazanmaktadır.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi, su arıtma tesislerinde kullanılan suyun dezenfeksiyonunu sağlar. Bu görev, suyun arıtılmış halini temin etmek ve suyun hijyenik standartlara uygunluğunu kontrol etmekle ilgilidir.

0-2 Yıl Deneyim

24.805 TL

2-5 Yıl Deneyim

40.008 TL

5+ Yıl Deneyim

60.412 TL

WhatsApp ile PaylaşLinkedIn'de Paylaş

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için Kariyer Yolu Haritası

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu için kariyer gelişimi ve terfi olanakları nelerdir? Bu rehber, bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi olarak kariyerinizde atabileceğiniz adımları, potensiyel yükselme fırsatlarını ve farklı kariyer yollarını kapsamlı bir şekilde analiz eder. Aşağıda, maaşınızı ve sorumluluklarınızı artıracak pozisyonları ve kariyer planınınızı bulacaksınız.

Yatay Geçiş ve Kariyerinizi Çeşitlendirecek Roller

Mevcut yeteneklerinizi kullanarak geçiş yapabileceğiniz, benzer maaş skalasındaki farklı uzmanlık alanları.

Üst Düzey Roller ve Terfi Olanakları

Hem maaşınızı artıracak hem de yeni sorumluluklar getirecek potensiyel terfi hedefleri ve üst düzey roller.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için En Yüksek Maaş Veren Devlet ve Özel Sektör Şirketleri Analizi

Bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi olarak kariyerinizi şekillendirirken, çalışacağınız şirketin türü ve ölçeği maaş beklentilerinizi doğrudan etkiler. Sektör lideri büyük ve kurumsal firmalar genellikle daha yüksek ve kapsamlı maaş paketleri sunarken, kamu kurumları iş güvencesi ve sosyal haklarla öne çıkar. Aşağıda, farklı kategorilerdeki önde gelen işverenlerin maaş politikalarına dair bir analiz bulabilirsiniz.

Türkiye'de Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Pozisyonu İçin En Yüksek Ücret Ödeyen Şirketler

Türkiye'nin en yüksek cirosuna sahip bu dev kuruluşlar, kurumsal yapıları ve istikrarlı kariyer yolları ile bilinir. Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonunda maaşlar genellikle performansa dayalı prim sistemleri ve kapsamlı sosyal olanaklarla desteklenir, bu da uzun vadeli bir kariyer planı için cazip bir ortam sunar.

Yücel Boru ve Profil Endüstrisi A.Ş.

Demir-Çelik Ana Metal Sanayi
Ana metal sanayii
Yıllık Ciro: 33 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 170
Mavi Yaka (Tahminî): 1.140

Borçelik Çelik San. Tic. A.Ş.

Demir-Çelik Ana Metal Sanayi
Ana metal sanayii
Yıllık Ciro: 47 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 159
Mavi Yaka (Tahminî): 1.066

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

Madencilik ve Taşocakçılığı
Ham petrol ve doğal gaz çıkarımı
Yıllık Ciro: 107 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 638
Mavi Yaka (Tahminî): 2.905

Onsa Rafineri A.Ş.

Diğer İmalat Sanayi
Mücevherat bijuteri eşyaları ve ilgili ürünlerin imalatı
Yıllık Ciro: 30 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 10
Mavi Yaka (Tahminî): 48

Kamuda Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Olarak Çalışanlara En Yüksek Maaşı Veren Kurumlar

Kamu kuruluşları, bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için iş güvencesi ve düzenli çalışma saatleri gibi avantajlar sunar. Maaşlar devlet memuru skalasına göre belirlenmekle birlikte, sosyal denge tazminatı ve diğer ek ödemelerle gelir seviyesi desteklenir. Kariyerde yükselme, genellikle hizmet yılı ve sınav başarılarına bağlıdır.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.

Gıda Maddeleri Sanayi
Gıda ürünlerinin imalatı
Yıllık Ciro: 21 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 907
Mavi Yaka (Tahminî): 4.761

İstanbul Halk Ekmek Un ve Unlu Maddeler Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Gıda Maddeleri Sanayi
Gıda ürünlerinin imalatı
Yıllık Ciro: 3 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 125
Mavi Yaka (Tahminî): 658

Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş.

Ağaç Mobilya ve Mefruşat Sanayi
Mobilya imalatı
Yıllık Ciro: 13 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 450
Mavi Yaka (Tahminî): 2.051

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Gıda Maddeleri Sanayi
Gıda ürünlerinin imalatı
Yıllık Ciro: 22 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 1.048
Mavi Yaka (Tahminî): 5.504

Yan Haklarıyla Birlikte Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Mesleği İçin En Yüksek Maaş Veren Şirketler

Listemizdeki diğer önemli şirketler, genellikle kendi niş alanlarında dinamik ve büyüyen yapılardır. Bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi olarak bu tür firmalarda çalışmak, daha esnek çalışma ortamları ve hızlı sorumluluk alma fırsatları sunabilir. Maaş politikaları şirketin büyüklüğüne ve karlılığına göre değişkenlik gösterebilir.

Demirer Kablo Tesisleri San. ve Tic. A.Ş.

Elektrik Makineleri Aletleri ve Cihazları Sanayi
Elektrikli teçhizat imalatı
Yıllık Ciro: 5 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 61
Mavi Yaka (Tahminî): 276

Tayaş Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Gıda Maddeleri Sanayi
Gıda ürünlerinin imalatı
Yıllık Ciro: 4 Milyar TL

Tusaş Motor Sanayii A.Ş.

Taşıt Araçları Sanayi
Diğer ulaşım araçlarının imalatı
Yıllık Ciro: 16 Milyar TL
Beyaz Yaka (Tahminî): 738
Mavi Yaka (Tahminî): 3.362

Kansai Altan Boya San. ve Tic. A.Ş.

Diğer Kimyasal Ürünler Sanayi
Kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı
Yıllık Ciro: 7 Milyar TL

Yıllara Göre Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Maaş Dağılımı

Piyasa Hareketi: Son 1 Yıllık Maaş Artış Trendi

Anket verilerimize göre, Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaşları geçtiğimiz yıl ortalama %91,3 oranında artış göstermiştir.

Bu artış oranı, sektördeki talep, enflasyonist baskılar ve şirketin genel finansal performansıyla doğrudan ilişkilidir. Bu trend, maaşınızın gelecekteki potansiyelini anlamanız için önemli bir göstergedir.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu için son 5 yıla ait maaş dökümü. Tüm değerler TL cinsindendir.
YılEn Düşük MaaşOrtalama MaaşEn Yüksek Maaş
202631.338,00 TL40.008,00 TL52.611,00 TL
202517.549,28 TL22.404,48 TL29.462,16 TL
20247.207,74 TL9.201,84 TL12.100,53 TL
20234.073,94 TL5.201,04 TL6.839,43 TL
20222.820,42 TL3.600,72 TL4.734,99 TL

Büyük Şehirlere Göre Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Maaş Analizi

Türkiye'de maaşlar, çalışılan şehre ve yaşam maliyetlerine göre önemli ölçüde değişiklik gösterir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük metropollerdeki maaş beklentileri diğer şehirlere göre daha yüksektir. Aşağıda, Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu için bu üç büyük şehirdeki tahmini ortalama maaşları bulabilirsiniz:

📍 İstanbul

Türkiye'nin en büyük metropolü olan İstanbul'da bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için ortalama maaş:

46.809 TL

📍 Ankara

Başkent Ankara'da Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonunda çalışanların ortalama maaşı:

44.809 TL

📍 İzmir

Ege'nin incisi İzmir'de ise bu rakam ortalama:

42.408 TL

İllere Göre Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Ortalama Maaş Farklılıkları

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi olarak görev yapanların, Türkiye gibi geniş ve çeşitli bir coğrafyada, her şehirde farklı yaşam şartları ve ekonomik koşullar nedeniyle maaşları önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Büyükşehirlerde, yaşam maliyetinin yüksek olması nedeniyle maaşlarının kırsal kesimdeki meslektaşlarına göre daha yüksek olması beklenirken, personel açığı yaşanan bölgelerde ek ödemeler veya teşvikler söz konusu olabilmektedir.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu için şehirlere göre maaş farklılıkları. Tüm değerler TL cinsindendir.
İl / BölgeOrtalama Maaş
İstanbul46.809,36 TL
Ankara44.808,96 TL
İzmir42.408,48 TL
Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova40.808,16 TL
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ39.607,92 TL
Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin35.207,04 TL
Bursa, Eskişehir, Bilecik32.406,48 TL
Aydın, Denizli, Muğla34.806,96 TL
Adana, Mersin37.207,44 TL
Balıkesir, Çanakkale33.606,72 TL
Antalya, Isparta, Burdur32.806,56 TL

Sektörlere Göre Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Maaşları

Bu tablo Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi olarak çalışanların, sektörel olarak maaş seviyelerini göstermektedir. Maaş seviyesi, sektörün büyüklüğü, teknolojik gelişmelere verdiği önem ve şirketin cirosu, üretimden satış ve ihracat rakamları ile çalışan sayısı gibi faktörlere göre değişmekte. Son 3 ay içinde yapılan analizlerde maaşlar, şirketin büyüklüğü ve cirosuyla doğru orantılı olarak artış göstermektedir.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu için sektörel maaş farkları. Tüm değerler TL cinsindendir.
Sektör AdıOrtalama Maaş
Bankacılık ve Finans Sektörü: Ticari Bankacılık, Yatırım Bankacılığı, Mikro Finans44.408,88 TL
Teknoloji Sektörü: Elektronik, Yazılım, Donanım, İletişim, Bioteknoloji, Fintech48.409,68 TL
Enerji Sektörü: Petrol, Gaz, Yenilenebilir Enerji41.608,32 TL
Otomotiv Sektörü: Araç Üretimi, Otomotiv Parçaları38.807,76 TL
İlaç Sanayi Sektörü: İlaç Üretimi, Biyoteknoloji, Tıbbi Araştırma33.606,72 TL
Kimya Sektörü: Endüstriyel Kimyasallar, Plastik, Lastik, Tarım Kimyasalları32.806,56 TL
Savunma ve Havacılık Sektörü: Askeri Ekipman, Uçak Üretimi, Uzay Teknolojisi50.410,08 TL
Makine ve Ekipman İmalatı Sektörü: Endüstriyel Makineler, Tarım Ekipmanları, Otomasyon38.407,68 TL
İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü: Altyapı Geliştirme, Konut İnşaatı35.207,04 TL
Gıda ve İçecek Sektörü: Ambalajlı Gıda, İçecek, Et ve Süt Ürünleri32.406,48 TL
Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü: Hazır Giyim, Kumaş Üretimi, Moda Tasarım32.806,56 TL
Perakende Sektörü: Gıda Perakendeciliği, Elektronik, Giyim Mağazaları34.006,80 TL
Lojistik ve Taşımacılık Sektörü: Nakliye Hizmetleri, Depolama, Uluslararası Taşımacılık34.006,80 TL
Tarım Sektörü: Bitkisel Üretim, Hayvancılık, Meyve Sebze İhracatı35.607,12 TL
Restoran ve Yemek Hizmetleri Sektörü: Catering, Paket Servis, Fast Food Zincirleri33.606,72 TL

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Maaşları ve Kariyeri Hakkında Uzman Cevapları

Bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için ortalama maaş ne anlama geliyor ve maaş aralığı neden bu kadar geniş?

Ekim 2026 verilerine göre Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu için ortalama maaş 40.008 TL'dir. Ancak bu rakam, tek başına tam bir resim sunmaz. Sadece rakama odaklanmak yerine, maaş aralığını (31.338 TL - 52.611 TL) anlamak daha kritiktir.

Bu geniş aralığın temel nedenleri şunlardır:

  • Giriş Seviyesi vs. Kıdemli Uzman: Sektöre yeni giren bir profesyonel ile 10+ yıl deneyimli bir liderin maaşı doğal olarak farklıdır.
  • Büyük Kurumsal Firma vs. KOBİ: Uluslararası bir teknoloji şirketindeki maaş skalası ile yerel bir işletmedeki maaş skalası arasında belirgin farklar olabilir.
  • Stratejik Sektörler: Savunma sanayi veya finansal teknoloji gibi yüksek katma değerli sektörler, genellikle ortalamanın üzerinde maaşlar sunar.

Dolayısıyla, kendi değerinizi belirlerken sadece ortalamaya değil, kendi deneyiminiz, yetkinlikleriniz ve hedeflediğiniz sektördeki konumunuza göre bu aralık içinde nerede olduğunuzu analiz etmelisiniz.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaşımı en çok hangi faktörler yükseltir?

Maaşınızı en çok etkileyen ve üzerine odaklanmanız gereken dört ana kaldıraç bulunmaktadır:

  1. Deneyim Seviyesi: En belirgin artış burada yaşanır. 5 yıldan fazla deneyim, giriş seviyesine göre maaşınızı +%150'ye varan oranlarda artırabilir.
  2. Coğrafi Konum: İstanbul gibi bir metropolde çalışmak, yaşam maliyeti ve yetenek talebi nedeniyle Anadolu şehirlerine kıyasla maaşınıza +%15-20 oranında pozitif etki yapabilir.
  3. Sektör Seçimi: Teknoloji veya Finans gibi yüksek marjlı sektörlerde çalışmak, daha geleneksel sektörlere göre +%20-25 daha yüksek bir maaş potansiyeli sunar.
  4. Niş Uzmanlık Alanları: Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi rolü içinde, örneğin 'Kalite Yönetimi' veya ' Detaylara Dikkat' gibi talep gören özel yetkinliklere sahip olmak, sizi standart bir adaydan ayırır ve pazarlık gücünüzü önemli ölçüde artırır.

Ankara'da bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi ne kadar maaş alır?

Evet, maaşlar şehirlere göre önemli ölçüde farklılık gösterir. Verilerimize göre, Ankara'da çalışan bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için ortalama maaş yaklaşık 44.809 TL civarındadır. Bu rakam, İstanbul'daki ortalamanın biraz altında, ancak Türkiye genel ortalamasının üzerindedir.

İstanbul'da bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi ne kadar maaş alır?

Evet, maaşlar şehirlere göre önemli ölçüde farklılık gösterir. Verilerimize göre, İstanbul'da çalışan bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için ortalama maaş yaklaşık 46.809 TL civarındadır. Bu rakam, Ankara'daki ortalamanın üstünde, Türkiye genel ortalamasının en üzerindedir.

Bu sayfadaki Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaş verilerinin doğruluğu ve güncelliği nasıl sağlanıyor?

Verilerimizin doğruluğu ve güncelliği, üç katmanlı bir metodolojiye dayanmaktadır:

  • Topluluk Kaynaklı Veri: Maaş aralıklarımızın temelini, son bir ayda ankete katılan 597 Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi profesyonelinin anonim olarak paylaştığı gerçek zamanlı veriler oluşturur.
  • Piyasa Analizi: Ekibimiz, Türkiye'deki önde gelen kariyer platformlarında yayınlanan ve maaş bilgisi içeren ilanları sürekli olarak tarayarak topluluk verilerini piyasa gerçekleriyle doğrular.
  • Sürekli Güncelleme: Veritabanımız, yeni anket verileri ve piyasa analizleriyle haftalık olarak güncellenir. Sayfadaki "Son Güncelleme" tarihi (2026-10-04) bu dinamik yapının bir göstergesidir.

Bu sayede, size statik bir rakam değil, piyasanın canlı ve anlık bir yansımasını sunmayı hedefliyoruz.

Yapay zeka ve otomasyon, Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaşlarını gelecekte nasıl etkileyecek?

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi pozisyonu, %64 oranında bir yapay zeka dönüşüm potansiyeline sahiptir. Bu, mesleğin "yok olacağı" anlamına gelmez, aksine görev tanımlarının evrileceğini gösterir.

Gelecekte maaşını artırmak isteyen bir Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi;

  • Rutin ve tekrarlayan görevler yerine stratejik düşünme, problem çözme ve yaratıcılık gibi insani becerilere odaklanmalıdır.
  • Yapay zeka araçlarını bir tehdit olarak değil, verimliliği artıracak bir yardımcı olarak kullanmayı öğrenmelidir.
  • Sürekli öğrenme ve yeni yetkinlikler (upskilling) edinme yoluyla otomasyona karşı direncini artırmalıdır.

Yapay zekayı etkin kullanan profesyonellerin maaşlarının, kullanmayanlara göre gelecekte pozitif yönde ayrışması beklenmektedir.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Maaşını Diğer Mesleklerle Karşılaştır

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi için Bölgesel İş İlanları

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Marmara Bölgesi İş İlanları

Marmara bölgesinde her sektörden iş ilanları için İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ gibi Marmara bölgesinin gelişmiş sanayi şehirlerinde hybrid, işyerinde veya uzaktan çalışma fırsatları bir tık uzağınızda. Diğer bölgelerdeki iş ilanları için lütfen sayfayı aşağı kaydırın.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Ege Bölgesi İş İlanları

İş ilanları için İzmir, Manisa, Denizli, Aydın, Muğla, Kütahya gibi Ege bölgesinin endüstride öne çıkan illerinde hybrid, işyerinde veya uzaktan çalışma fırsatlarını bulun.

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi Akdeniz Bölgesi İş İlanları

Akdeniz bölgesi iş ilanları için Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Isparta başta olmak üzere yeniden toparlanan şehirlerde hybrid, işyerinde veya uzaktan ekmek parası kazanmaya başlayın.

Benzer Pozisyonlar ve Maaşları

Arıtma Müdürü

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Arıtma Tesisi Mühendisi

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Arıtma Tesisi Vardiya Elemanı

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Arıtma ve Yan Tesisler Sorumlusu

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Arıtma Tesisi İşletme Operatörü

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Arıtma Tesisi Operatörü

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Arıtma Elemanı

Güncel ortalama aylık maaşı görmek için tıklayın...

Detayları gör

Maaşınızı Türkiye Haritasında Keşfedin

Arıtma Tesisi Dezenfeksiyon Görevlisi maaş potansiyelini interaktif haritamız üzerinde anında simüle edin. Nüfus ve yaşam maliyeti verileriyle zenginleştirilmiş analizleri görsel olarak keşfedin.

Simülasyonu Başlat →