Şok market iş ilanları

Şok Market İşe Alım ve Çalışma Şartları Nelerdir?

Şok Market işe alım ve çalışma şartları nelerdir? Sorusu son dönemde iş arayanların en çok sorduğu sorulardan biridir. Biz de ilk olarak markette çalışmaya karar vermiş olan ve bu yazıyı okuyanlara marketlerdeki genel çalışma şekillerinden bahsetmemiz gerektiğini düşünerek bu şekilde başladık. Market çalışanlarının devamlı hareket halinde olmayı gerektiren bir çalışma şekilleri bulunuyor. O nedenle belirli yaş aralığındaki sağlıklı iş gücüne ihtiyaç duyuyorlar.

Her hafta yenilenen kampanyalar ve belki de her gün yenilenen fiyat etiketleri ile yeni gelen ürünlerin raflara yerleştirilmesi ile uğraşan market çalışanlarına hepimiz şahit olmuşuzdur. Aranan şartlara bakınca lise mezunu olması ve belli bir yaş aralığında sağlıklı bir birey olması yetiyor. Demek ki çok fazla vasıf aranmıyor. Elbette bilgisayar kullanımı bu çağda büyümüş olan hemen her gencin sahip olduğu bir özellik.

Şimdi de Şok Market işe alım ve çalışma şekilleri konusunda kendi özellerinde belirlediği şartlara bir göz atalım.

Şok Market İşe Alım Şartları

Şok Market işe alım şartları, genelde lise mezunu olma ve temel bilgisayar kullanımı gibi temel beceriler gerektiren şartlardan oluşuyor. İş başvuru formunda fotoğraflı olanlar öne çıkıyor ve yaş aralığına dikkat ediyorlar. Markette çalışma şartlarına dayanabilecek kondisyona sahip olabilecek adayların başvurularının kabul edilme oranı oldukça yüksek. Eğer daha önce Şok Market bünyesinde çalışan birini referans gösterebilirseniz işe alınmanız neredeyse garanti hale gelecektir.

Çalışma Şartları

Şok market işe alım sürecindeki mülakat aşamasında, çalışma şekli hakkında gerekli bilgileri dürüstçe söylemektedir. Şok Market mağaza büyüklüğüne göre eleman sayısı değişebiliyor. 3 kişiden az olmuyor genelde 6 kişiden de fazla olmuyor. Buradaki en önemli kriter, mağazanın cirosu ve büyüklüğüdür. Bunun yanında eleman eksiği yaşanacağı durumlarla karşılaşılabiliyor.

Mağazanın hiyerarşik düzeni; mağaza personeli- master- mağaza sorumlusu şeklinde düzenlenmiştir. Herkes her işi yapabilir. Yeri geldiğinde master temizlik yapar, mağaza sorumlusu raf yerleştirir. Mağazada işlerin yürüyebilmesi için kimin hangi işi yaptığı önemli değildir. Önemli olan o işin yapılması ve mağaza düzeninin bozulmamasıdır.

Şok Market Maaşları

Şok Market maaşları, Şok market işe alım şartlarından sonra en çok merak edilen konulardan biridir. Şok Market çalışanlarına işe girişlerinden itibaren ilk üç ay asgari ücret vermektedir. Sonrasında artış gerçekleşebilir. Yol ve yemek ücretinin yanında yan hakları da bulunur. Bu yan haklar içinde Şok Kart ve hediye çekleri bulunur.  Şok Market çalışma saatleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda part-time bazı durumlarda full-time çalışma şekli olabilir. Personel eksiği neredeyse her zaman olan bir durumdur. Şok Market iş ilanı için başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız bu şartları göz önünde bulundurun.

Şok İşe Alım Başvuru Linki: https://kurumsal.sokmarket.com.tr/insan-kaynaklari/sokta-kariyer/is-basvuru-formu

Genel