Evlilik Yoluyla Vatandaşlık Veren Ülkeler 2023

Evlilik yoluyla vatandaşlık veren ülkeler 2023 yılına gelindiğinde ülkemizdeki yaşam koşullarının ekonomik olarak zorlaşması sebebiyle sıkça araştırılır oldu. Birçoğumuz daha iyi şartlar altında yaşamını idame ettirebilmek adına gelir düzeyi yüksek bir ülkede yaşamak istiyor. Ancak her ülke kolaylıkla yerleşme hakkı tanıyarak vatandaşlık vermez. Birçok ülke ya belli bir yatırım yapmanız karşılığında ya da ebeveynlerinizden birisi o ülke vatandaşı ise size vatandaşlık hakkı verir.

Kısacası farklı bir ülke vatandaşı olmak göründüğü kadar kolay değil. Ancak bazı ülkelerden kolay bir yol ile vatandaşlık hakkı alabilirsiniz. Evlilik yoluyla kolaylıkla o ülke vatandaşı olabilirsiniz. Bu ülkelerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Evlilik yoluyla vatandaşlık veren ülkeler 2023 listesine bakıldığında yaşamak için tercih edilecek refah düzeyi yüksek olan ülkeler olduğunu da görebiliyorsunuz. Peki bu ülkeler hangileri?

evlilik-yoluyla-vatandaslik-veren-ulkeler
Evlilik Yoluyla Vatandaşlık Veren Ülkeler 2023

Evlilik Yoluyla Vatandaşlık Almak Hakkında 2023

Evlilik yoluyla vatandaşlık alabilmek için belirli belgeler ve yaptığınız evliliğin gerçek bir evlilik olduğunun ispatlanması gerekir. Birçok ülke yapılan evliliğin bir prosedürden ibaret olmadığından emin olmak ister. Evlilik akdi gerçekleştikten sonra gerekli belgeler hazırlanır vatandaşlık için başvuru yapılır. Yaptığınız başvuru sonrasında değerlendirmeler yapılır ve vatandaşlık verilir. Peki evlilik yoluyla vatandaşlık veren ülkeler 2023 listesinde kolaylıkla vatandaşlık alabileceğiniz ülkeler hangileri? Sizlere de yol gösterici olacak bu listeye gelin birlikte göz atalım.

Güncel Evlilik Yoluyla Vatandaşlık Veren Ülkeler 2023 Listesi

Bir ülkeye yerleşmeden önce o ülkenin yaşam şartlarının bilinmesinde fayda vardır. Tercih edeceğiniz ülkede sizlere tanınacak hakların esnek ya da sınırlı olması önemlidir. O sebeple yerleşmeyi düşündüğünüz ülke ile ilgili kısa bir araştırma yapmanız sizlerin yararına olacaktır. Bazı ülkelerde vatandaşlık alma süreleri uzun olduğu için sıkıntılar yaşanabiliyor. O nedenle size vatandaşlık alma da kolaylık sağlayabilecek ülkeleri araştırdık.

1.      Brezilya: Evlenerek Kolay Vatandaşlık Alınabilir

Normal şartlarda Brezilya’da vatandaşlık alma süresi uzayabiliyor. Burada yatırım yaparak vatandaşlık almak istiyorsanız en az 4 yıl burada ikamet etmeniz gerekiyor. Ancak evlenerek vatandaşlık alma planınız var ise bu süre 1 yıl gibi kısa bir süreye iniyor. Buradan vatandaşlık aldıktan sonra da birçok ülkeye vizeniz olmadan girebileceğinizin bilgisini de verelim.

2.      İspanya: Kolayca Evlenerek Vatandaşlık Alınabilecek Bir Ülke

Evlilik yoluyla vatandaşlık veren ülkeler 2023 listesinde yer alan bir diğer ülke de İspanya. Burada vatandaşlık işlemleri diğer ülkelere kıyasla daha kolay ilerliyor. Siz de buraya evlilik yolu ile gelmeyi düşünüyorsanız burada 1 yıl süre ile ikamet etmeniz yeterli. Sonrasında da İspanya vatandaşı olabilmeniz için birçok kolaylık sağlanıyor.

3.      Portekiz: Evlilik Yoluyla Vatandaşlık Veriyor

Portekiz evlilik yoluyla vatandaşlık veren ülkeler 2023 listesindeki diğer ülkelere göre daha zorlu koşullara sahip bir ülke. Örneğin bu ülkeye yatırım karşılığı gelmeyi düşünüyorsanız 6 yıl zorunlu ikamet durumunu öncesinde bilmenizde fayda var. Burada evlilik yoluyla vatandaşlık almayı daha hızlı bir süreç ile almayı istiyorsanız da iyi bir Portekizce kursuna gidip dilini öğrenmenizde fayda var.

4.      İrlanda: Eğer Bu Ülkede Evlenirseniz Vatandaşlık İşlemleriniz Daha Hızlı Olur

İrlanda kolay vatandaşlık almak isteyenlerin özellikle rağbet gösterdiği ülkelerden bir tanesi. Hem yaşamaya değer bir ülke olması hem de ikamet zorunluluk süresinin 1 yıl ile sınırlı tutulması sebebiyle birçok kişinin ilgisini çekiyor. Ancak evlendiğiniz kişi ile en az 3 yıl evli kalmanız gerektiğini de bildirelim.

5.      Kolombiya: Vatandaşlığı Daha Kolay Hale Dönüştürün

Atlas ve Pasifik okyanusuna kıyısı olan yağmur ormanları, çöl, dağlık alanları ile birçok çeşitliliği barındıran ülke tam da yaşamaya değer ülkelerden birisi. Diğer ülkelere göre ikamet süresi biraz daha uzun olan Kolombiya beklemeye değecek ülkeler arasında yer alıyor. Evlilik şartı dışında 5 ila 10 yıl arasında uzun bir süre vatandaşlık almanız için beklemeniz gerekebilir.

 

İlginizi çekebilir: En Kolay Çalışma İzni Veren Ülkeler 2023 | Nereye Gidilir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar