Emekli Olunca Yapılacak İşler 2023 | Emeklilere Ek Gelir

Emekli olunca yapılacak işler geçinmenin eskiye göre daha zor olduğu şu dönemlerde daha çok araştırılır oldu. Emekli maaşları geçinmede yetersiz olunca birçok emekli ek işler yaparak çalışmaya devam ediyor. Refah seviyenizi yükseltebilmek adına erken yaşlarda emekli olduysanız çalışarak da kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Hayat pahalı, emekli maaşları da sınırlı olunca çalışmaktan başka da bir alternatif kalmıyor galiba.

Hızlı bir çalışma hayatına alışan birisi de aslında emeklilikten bir süre sonra sıkılmaya başlıyor ve keyfi bile olsa bir iş arayışına giriyor. Sizler de emeklilik bana göre değil, çalışmadan yapamıyorum diyenlerdenseniz emekli olunca yapılacak işler yazı dizimize bir göz atabilirsiniz. Ya da ek gelir elde etmek istiyorum, ama ne yapacağım konusunda bir fikre henüz sahip değilim diyenlerdenseniz bu iş önerileri arasından birisi size uygun olabilir.

Emekli Olunca Yapılacak İşler 2023

Emekli oldum ama ben oturarak yaşlanmayı bekleyemem diyenlerdenseniz sizler için araştırdığımız ek işler tam da size uygun olabilir. Aslında hem emekliliğinizi yaşayıp hem de kısa süreli ek işler yaparak da aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Son birkaç yıldır artan pahalılık da göz önünde bulundurulduğunda maddi gerekçelerde birçok emekliyi çalışmaya itiyor. Gelin hem emekliliğinizin tadını çıkarabileceğiniz hem de gelir elde edebileceğinizi işlere birlikte bakalım.

emekli-olunca-yapilacak-isler
Emekli Olunca Yapılacak İşler

Öğretmenler Özel Ders Verebilir

Birçok öğretmen çalıştığı dönemlerde bile özel dersler vererek ek gelir elde edebiliyor. Bir eğitimciyseniz zaten öğrencilerinizden ayrı kalmak da istemezsiniz. Emekli olduğunuz süreçte kolaylıkla aylık birkaç öğrenciye özel ders verebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Ayda bir iki öğrenciye bile özel ders verseniz azımsanmayacak bir kazanç sağlayabilirsiniz. Böylece hem emekliliğinizi dinlenerek hem de bir eğitimci olarak gelecek nesillere bilgilerinizi aktararak geçirebilirsiniz.

Emlakçılık ile Komisyon Kazancı Sağlanabilir

Emekli olunca yapılacak işler arasında birçok emeklinin de tercihi olan emlakçılık sektörü de iyi kazanç elde edilebilen meslekler arasında sayılabilir. Sosyal ilişkileri kuvvetli, insanları ikna kabiliyeti yüksek biriyseniz bu iş tam da size göre olabilir. Bu iş için bir sertifika alıp kendi ofisinizi açabileceğiniz gibi emlak firmalarının herhangi birisine de iş için başvurabilirsiniz.

Seyyar Satıcılık ile Gelir Elde Edilebilir

Emekli olup küçük bir sahil kasabasına yerleşmek birçoğumuzun emeklilik hayallerinden birisidir. Hele bir de ekip dikip kendi ürünlerinizi üretebileceğiniz bir tarlanız var ise ürettiklerinizden fazlasını seyyar kurabileceğiniz bir tezgâhta satabilirsiniz. Özellikle sahil yerlerinde organik tarım ürünlerinin büyük talep gördüğünü de unutmayın.

Kadın Emekliler Evde El İşi Yapabilir

Kadın emeklilerimiz evden yapabilecekleri birçok iş kolu bulabilirler kendilerine. Bunlardan bir tanesi de el işine yeteneğiniz var ise el örgüsü ceketler, yelekler, atkı, bere ve eldivenler yapmak olabilir. El işi ile artık çantalar, çoraplar bile üretilebiliyor. Hatta birçok ünlü firma el örgüsü ürünlerini yetenekli ev hanımlarına ücret karşılığı yaptırıyor. Emekli olunca yapılacak işler arasında girişimci kadınlarımızın yapabileceği işlerden birisi olarak el işi ile kazanç sağlamak sayılabilir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Güzel Bir Kazanç Kapısı

Artık neredeyse her evde bir evcil hayvan bakılıyor. Evcil hayvan sahipleri iş seyahatine çıkacakları zaman ya da tatile gidecekleri zamanlarda evcil hayvanını bırakacak güvenilir birini bulamayabiliyorlar. Hayvanları çok seviyorsanız siz de evcil hayvanları evinizde misafir ederek kazanç elde edebilirsiniz.

Tamirat İşlerinden Para Kazanılabilir

Bazı kişilerin yaptığı meslek dışında tamirat işlerine de ilgisi vardır. Siz de bu konuda yetenekliyseniz bir malzeme çantası edinip ufak tefek tamirat işlerine gidebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bunun için bir dükkân açmanıza da gerek yok. Sosyal medyadan reklam vererek de çok sayıda kişiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2023 Yılında 65 Yaş Kartı Başvuru Yöntemi ve Ücreti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar