Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2023 | Ne İş Yapılır?

Türkiye’de olmayan iş fikirleri 2023 yılında para kazanmak isteyen yatırımcıların araştırdığı bir gündem. Ülkemiz, hemen her sektör alanında doyum seviyesine ulaşmış halde. Bu sebeple de yeni bir iş kurmak isteyenler “acaba tutar mı?” çekincesinden dolayı kararsızlık yaşıyor. Oysa dünyada uzun süredir uygulanan ama henüz Türkiye pazarında görülmemiş çok güzel iş fikirleri var. Örneğin evcil hayvan kiralama hizmeti bunlardan biri. Ülkede ilk yapanlardan olarak bu sektörlerde lider konuma ulaşabilirsiniz.

Avrupa’da olup da Türkiye’de olmayan iş fikirleri ile 2023/2024 sezonunda güzel bir girişimcilik örneği sergileyebilirsiniz. Bilinmeyen sektörler denilince akla hep ilk teknoloji alanında bir ürün ya da hizmet gelebilir. Ancak cenaze hizmetlerinden evcil hayvan kiralamaya, öfke odası açmadan gizem çözme evine çok sayıda düşük sermayeli ve yaratıcı iş fikirleri bulunuyor. Detaylarıyla anlatacağız.

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2023 Listesi

Ülkemiz, şu an faal ticari sektörler açısında neredeyse %90 oranında doyum seviyesine ulaşmış durumda. Yeni fikirler, yaratıcı sektör girişimleri ve profesyonel yaklaşım artık yaşadığımız çağda para kazanmanın önemli kriterleri. Peki ama Türkiye’de olmayan iş fikirleri 2023 yılında neler? Hangi sektör daha Türkiye’ye gelmedi? İşte cevabı…

turkiyede-olmayan-is-fikirleri-2023
Türkiye’de olmayan iş fikirleri 2023

2023 yılında Türkiye’de olmayan para kazanılacak iş fikirleri:

  • Engelli tatili hizmeti,
  • Evcil hayvan kiralama hizmeti,
  • Drone kiralama hizmeti,
  • Öfke odası,
  • Cenaze hizmetleri
  • Antika tamiri
  • Gizem çözme evi
  • Elektrikli bisiklet tamircisi

1.      Engelli Tatili Hizmeti

Türkiye’de yaklaşık 3 milyonun üzerinde engelli birey yaşıyor. Bu özel bireylerin tatil ihtiyaçlarına yönelik bir konsept ne yazık ki yok. Özel ihtiyaçlara sahip kişilerin her türlü gereksinimini içinde bulunduran tatil paketi hazırlama ve bunları satma iş fikri ile ciddi gelir rakamları elde edilebilir. Engelli tatil hizmetleri Türkiye’de olmayan iş fikirleri 2023 listesinde bulunuyor. Konu ile alakalı detaylı bir araştırma ve fizibilite oluşturarak girişimde bulunabilirsiniz.

2.      Drone Kiralama İşi

Teknolojik gelişmeler özellikle 2000’li yıllardan sonra ivme kazandı. Kimi zaman bu gelişmelere karşı ülkemiz biraz geriden takip edebiliyor. Drone kiralama işi de bunların arasında bulunuyor. İnsanlar düğün, nişan, kına, doğum günü, evlilik teklifi, tatil süreci gibi özel günlerini tepeden panoramik bir görüntüyle kayıt altına almak istiyor. Drone cihazları da pahalı olduğu için satın almak yerine kiralama daha da cazip oluyor. Lakin biraz sermaye isteyen bir sektör. Araştırma yapıp maliyetleri çıkarabilirsiniz.

3.      Öfke Odası

Türkiye’de olmayan fakat Avrupa’da çok yaygın olan ilginç iş fikirlerinden biri de öfke odası yerleridir. Evet, ilk düşünüldüğünde size biraz garip gelebilir. Ancak insanlar gündelik hayatta biriktirdikleri streslerini bu otalarda kırma dökme konseptiyle atarak rahatlama yaşıyorlar. Konsept, kişinin parçalamak istediği ürünlere göre değişiyor. Henüz Türkiye’de yok ancak yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

4.      Cenaze Hizmetleri

İnsanlar cenaze günlerinde öylesine acı yaşarlar ki gerçekleştirmesi gereken rutin işlemleri yapmakta biraz zorlanabilirler. Cenaze yemeği, defin işlemleri gibi durumlar için profesyonel bir destek almak ciddi yardımcı olmaktadır. Fakat Türkiye’de olmayan iş fikirleri 2023 listesinde ve belki de bu işi ilk yapan siz olabilirsiniz.

5.      Evcil Hayvan Kirlama

Türkiye’de olmayan fikirleri için son önerimiz evcil hayvan kiralama olacak. Günümüzde çoğu insan kedi ve köpekleri çok seviyor, fakat yoğun iş temposu ya da alerjik reaksiyon sebebiyle evlerine alma taraftarı olmuyor. Bu tür durumlarda günlük ya da saatlik kedi köpek kiralama hizmeti yaparak gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2023 Yılında Evde Yapılacak İşler | 5 Yüksek Kazançlı Fikir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar